Programy

Zveřejněno v Ostatní

Pasport VO (veřejného osvětlení)

K čemu slouží program Pasport VO?

Není nic, co by nahradilo poctivou práci v terénu. Dobré zmapování skutečného stavu svítidel, stožárů a vyložení, vedení. Také nelze ničím nahradit poctivý návrh na rekonstrukci a doplnění soustavy. Návrh rekonstrukce založený na jednom typu stožárů nebo vyložení je špatný. Vzhledem k rozmanitosti terénu a reálné situaci je nutné zvažovat konkrétní místa z pohledu efektivity, účelnosti a estetiky.
Zákres světelných míst (SM) v terénu do papírové mapy je podle mne rovněž nenahraditelný. Byly vymyšleny všelijaké chytristiky, ale troufám si říct, že nejjednodušší a nejsnazší cestou je papírová mapa a fix.


K čemu slouží program Pasport VO?


Pokud má být rozhodnutí o rekonstrukci a údržbě VO založeno na skutečném stavu a má být efektivní a návratné, pak pasport musí obsahovat údaje o použitých typech a hlavně o jejich technickém stavu. Rovněž návrh obnovy nemůže být postaven na jednom typu svítidla…vyložení atd.
Tolik informací je problém hbitě zaznamenat a udržet v přehledném tvaru.
Ke každému stávajícímu SM je nutné zaznamenat typ a stav stožáru, typ a stav vyložení, svítidlo a jeho příkon, existenci a stav patice, existenci uzemnění a SPD. Pro návrh je nutné vědět, co se bude natírat, co měnit, kde se co doplní. Všechny tyto informace se do mapy nevejdou, a i když by se je podařilo do výkresu zaznamenat, je problém i jen bez chyb sesumarizovat počty do rozpočtu.

Program:
1/ všechny tyto informace udrží v přehledném tvaru
2/ kdykoliv poskytne sumy čehokoliv na jakkoliv specifikovanou část soustavy VO
3/ informace se velmi rychle zapisují díky použitému speed systému
4/ uživatelé tabletů mohou dát přednost zápisu dat do databáze v již terénu

Vše je vyzkoušeno a doladěno mou osobní značnou praxí!!!

PROGRAM JE PŘIZPŮSOBEN PRO PRÁCI S TABLETEM (OS WINDOWS) !!!

Další informace

  • Datum vydání: středa, 28 květen 2014
  • Verze: 1.0
Více z této kategorie: Vyjadřovačky »