Programy

Projekty

Program vznikl z jednoduchého důvodu: každý projekt nebo jiná dokumentace obsahuje dnes už ne několik, ale celou řadu souborů, ve kterých je časem docela problém se vyznat, nebo udržet přehled aktuálnosti, verzí, změn atd.

Pokud se něco změní, poskládat vše znovu do jednoho celku vezme dost sil. Projektová dokumentace také při přechodu do dalšího stupně (tendrová dokumentace, dokumentace k územnímu řízení, stavebnímu povolení atd.) využívá část hotových dokumentů a další doplňuje.

Program umožňuje vytvořit přehled souborů, filtrovat v něm, označit co a v jakém pořadí jde do finálního výstupu (TISK, PDF).

Celý přehled nad soubory je zapsán v souboru _START_projekt.prj. Tento "vládne" nad složkou a jejími podsložkami. V nějaké podsložce může "vládnout" další _START_projekt.prj, ale nemohou být spuštěny oba najednou. Tento soubor může mít spuštěno několik lidí a databáze se postará, aby se jeden záznam nepřepisoval dvěma lidmi najednou. Složku s projektem lze přesouvat nebo přejmenovávat, otevírat ji střídavě z disku v práci, doma, z USB disku apod.

Začínám vždy tím, že si napíšu seznam souborů (zápis do pole POPIS), které musím k dané akci vyrobit. Pak určím jejich pořadí, které průběžně měním, doplňuji a vyrábím tak dlouho až je vše v zeleném….

Pokud se naučíte s programem pracovat, výrazně ulevíte hlavě při neustálém bádání co je, není, v jaké to je fázi…prostě hlavu zaměříte na výrobu…

Další informace

  • Datum vydání: pondělí, 15 červenec 2013
  • Verze: 1.0