Programy

Zveřejněno v Rozpočtování

Rozpočty

Jedná se o naprosto nový, koncepčně změněný program. Měsíc jsem pracoval na upgrade starého, pak jsem vše hodil za hlavu a začal úplně znova a bylo to mé nejlepší rozhodnutí. Nový program je postaven tak, že nelze udělat chybu. Nemusí se nic kontrolovat, nic dodatečně řešit.

Neexistuje žádná varianta rozpočtu, která by vyžadovala zvláštní způsob kontroly nebo zápisu. Je jedno, zda se položky opírají jen o práci, jen o materiál nebo nejčastěji, o spojení obou. Program je až divně jednoduchý. I technicky program během zadávání nic neřeší, takže běží bez zádrhelů. Zůstaly výhody původního programu. Členění stavby na stavební objekty a části. Lze zadávat indexy pro jednotlivé stavební objekty a různé DPH pro jednotlivé části. Novinkou je nejen minimalizace klikání myší, ale i nový, zvláští a velice příjemný způsob ovládání pomocí ALT a CTRL kláves. Další novinkou je snadné vytváření a používání maker. Dále je změněn způsob exportu a importu materiálu do EXCELu. Export rozpočtu lze na tiskárnu, do PDF, do RTF (WORD), do XLSX (EXCEL), do TXT, do XPS.

Nový program Rozpočty není obnovený, je to úplně nová cesta jak vypracovat rozpočet.

9.3.2017 - ceny prací pro rok 2017

28.2.2018 - ceny prací pro rok 2018

Verze 4.2 od 15.8.2018:

  • položky rozpočtu i data do titulní stránky lze lehce přetahovat z jiných rozpočtů - OBROVSKÁ ČASOVÁ ÚSPORA, UŽIVATELSKY KOMFORTNÍ
  • funkce pro snadné označování položek
  • možnost exportu do excelu, ve kterém budou vzorce, tedy že poptaný dodavatel může komfortně tvořit nabídkové rozpočty

 27.3.2019 - ceny prací pro rok 2019

 Verze 5.2 od 6.4.2020:

  • k jedné práci lze přiřadit několik položek materiálu (1 zásuvka s montáží může obsahovat zásuvku, rámeček, krytku...krabici...)
  • čas na zakázce lze rozdělovat do tří kategorií (chytrý dělník...technik, polochytrý, podržtaška...)

 

 

 

Další informace

  • Datum vydání: pondělí, 06 duben 2020
  • Verze: 5.2
Více z této kategorie: Rozpočty - realizační »